Барса и Копанхаген на 1/8-финал след очаквани победи (видео)

23:39
Барселона победи Рубин Казан у дома с 2:0 и зае първо място в Група "D" на Шампионската лига.

Първото полувреме бе доста скучно. Играта се развиваше бавно, гостите очаквано се прибраха в собствената си половина и отстъпиха инициативата на "каталунците". Футболистите на Пеп Гуардиола разиграваха продължително, но не създадоха почти нищо интересно в предни позиции. Рубин също организира 2-3 опасни контри. Голове обаче преди почивката не паднаха, може би логично с оглед експерименталния състав на домакините.

И през втората част Барса не впечатли с играта си, но все пак откри резултата в 51-а минута с гол на Фонтас. Васкес в 82-а фиксира крайното 2:0.

В другия мач от групата Копенхаген победи Панатинайкос с 3:1 и се класира за преките елиминации.